A koncert kizárólag védettségi igazolvánnyal látogatható.
A magyarországi moldvai népzenészek jeles alakjaitól tanulva igyekeztek elmélyülni a moldvai népzene és néptánc hagyományaiban.
A Juhos Együttes a 2006-ban alakult, a tagok többsége a Somogy Táncegyüttesben táncolva kezdett ismerkedni a népzenével. Az elmúlt 15 évben gyűjtésekből, archív felvételekből és a magyarországi moldvai népzenészek jeles alakjaitól tanulva igyekeztek elmélyülni a moldvai népzene és néptánc hagyományaiban. Rendszeres táncházat alapítottak Kaposváron, és rengeteget jártak Dél-Dunántúlon és tágabb Magyarországon zenélni, pár éve pedig ők képviselték Magyarországot egy Izsevszkben tartott finn-ugor találkozón.
Esőhelyszín: E78 Koncertterem
A koncert kizárólag védettségi igazolvánnyal látogatható.
Visszatérő vendégei az egyházaskozári Csángó Bálnak. Egyházaskozár egy Baranya megyei település, melyre a II. világháború után moldvai csángókat telepítettek be Romániából, így az a különleges helyzet alakult ki, hogy a 70-es években még itt is lehetett moldvai anyagot gyűjteni olyanoktól, akik kint születtek és fiatalon telepedtek át Kozárra.
A Juhos Együttes fő profilja a táncház, de alkalmanként koncerteket is adnak, kísérnek moldvai koreográfiákat. Az együttes sokszor szerepelt népzenei válogatás lemezeken, első önálló lemezüket 2015-ben adták ki Juhos és sirített tánc címmel.
#csoorisandoralap
Szervezők
HelyszínZsolnay Negyed | Pirogránit udvar
Leírás
Támogatók